Очарование за Зеленчукопроизводство

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Редуването на културите, техните биологични особености, схеми на отглеждане и специфични почвени обработки възпрепятстват размножаването и видовото разнообразие от плевелна растителност. От друга страна, подходящото редуване на културите поддържа почвеното плодородие, като изборът на подходящия предшественик е особено важен фактор при биологичното производство. Правилното сеитбообращение подобрява физико-механичните свойства на почвата и регулира водният и хранителен потенциал. Успешно се прилагат схемите за сеитбообращения от конвенционалното земеделие.

От зрителите: Бебетата кози подскачат през „класна стая“ на бали сено във фермата

Изключително важно при смесеното отглеждане на културите е ползата от взаимното им влияние чрез отделяне от корените и листата на ароматни вещества, наречени фитонциди, които предпазват растенията от нападение на болести и неприятели.

Те обикновено се гарнират със зеленчуци, като ямс, репички, зелен лук и чесън.

Специализиран интернет портал за строителна техника в България

Имам нужда от помощ по дисциплина »Клинична психология« в научна област »Психология«

Препоръчително е да проверите сваления файл с антивирусна програма.

Чрез абонамента ще получавате и информация за важни предстоящи събития в бранша. Име*

По-родовит е. Устойчив на тютюнева мозайка и вертицилийно увяхване.

Последно от новини Храни, Напитки, Здраве Въвеждат се допълнителни регулации при имитиращите млечни продукти с цел Зеленчукопроизводство подобряване на информираността и защитата на потребителите

Начало Видео новини ЗЕЛЕНЧУКОПРОИЗВОДСТВО: Малките стопани реализират успешно в столицата

Употребявал се при клетва. Краставиците били любимото ядене на император Тиберий, а неговите градинари били принуждавани да ги отглеждат като добиват реколта рано напролет. Зелето е служило за храна на франките и номадите и е пренесено от запад на изток. Сред северните славянски племена, особено в Русия, сред най-известните зеленчуци са ряпата и червеното цвекло.

Гл. ас. Цветанка Динчева Институт по зеленчукови култури „Марица“, Пловдив

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *